Előrebocsájtom: nézetünk szerint a polihisztorok kora lejárt. Igaz ez a sportra is – nincs olyan ember, aki minden sportághoz egyformán ért. Mi személy szerint a labdarúgást favorizáljuk, szerkesztőségünk több tagja is játssza mind a mai napig, és viszonylag jól eligazodunk a szabályrendszerében. Viszont krikettre semmi pénzért nem fogadunk. További információ, hogy az online fogadást favorizáljuk: kényelmesebb, jobban kontrollálható.
Éppen ezért olyan sportágat érdemes választani, ahol ismerjük a játékszabályokat. Ismeret alatt a teljes, pontos, minden részletre kiterjedő ismeretanyagot értjük, annak nemcsak lexikális tudásával, de a gyakorlati alkalmazás képességével (igenis, tisztában kell lenni azzal, hogy pl. fociban bedobásnál nincsen les, akkor is, ha ennek az infómorzsának gyakorlati jelentősége –hacsak nem élőben fogadsz éppen- ritkán adódik).
A szabályok ismerete mellett fontos, hogy értsük az adott sportág belső dinamikáját, az összes létező rezdülést és nüanszot. Hogy konkrét példával éljünk, a napokban a Baselt idegenben verő Sionra nem fogadtunk, de vizsgáltuk a meccset, és éreztük, hogy nem szabad a tuti hazaira tenni (ugye a bajnok Basel már hulla demotivált volt, hetekkel korábban megnyerte a bajnokságot, és ez érezhető az utolsó hetek teljesítményén. De amúgy is, kupameccsen minden csoda megeshet)
Két fontos dolog, mondhatni alapfeltétel fogadásnál:
Nyugodt, összeszedett lelkiállapot, továbbá elégséges rendelkezésre álló idő – idegesen, kapkodva is lehet persze fogadni, de sokkal nagyobb a veszélye annak, hogy hibázol, akár adminisztratív okból (rossz helyre klikkelsz), akár azért, mert átgondolatlanul cselekszel.
Tiszta tudat: se alkohol, se semmilyen más tudatmódosító szer ne dolgozzon benned. Ahhoz, hogy legyen esélyed a jövőt megsaccolni, minden agysejtedre, józan ítélőképességed 100 százalékára szükséged van.
Folyt.köv: a meccskiválasztásnál vizsgálandó tényezők.